04 Jun 2021

У процесі розвитку QA як професії виникла дуже велика кількість видів і типів тестування. Існують різні класифікації, а також підходи до опису видів тестування залежно від того, яку мету ставить перед собою фахівець, що безпосередньо проводить тестування. Об’єктивно новий вид тестування можна уявити в будь-який момент, якщо просто структуровано й тезово пояснити своє бачення і підхід на цей вид тестування. Сьогодні модель SaaS переживає automation qa engineer бум, тому дуже важливо проводити тестування безпеки перед кожним запуском вебпродукту. Виділені групи проводять постійне тестування на проникнення стабільних версій вебпродуктів. Краще детально досліджувати всі частини рішень та оновлень, що готуються до випуску.

У залежності від переслідуваних цілей, види тестування можна умовно розділити на наступні типи:

Вважається доброю практикою при виправленні помилки створити тест на неї й регулярно проганяти його при подальших змінах програми. Регресивне тестування може бути виконано як вручну так і за допомогою спеціалізованих програм, що дозволяють виконувати всі регресивні тести автоматично. У деяких проектах навіть використовують інструменти для автоматичного прогону регресивних тестів через заданий інтервал часу. Зазвичай це виконується після кожної вдалої компіляції (у невеликих проектах) чи кожну ніч або щотижня. Reliability Testing — це тип тестування програмного забезпечення на витривалість, який досліджує працездатність додатку при тривалій багатогодинній роботі, при середньому для програми навантаженні.

Роль STLC у процесі розроблення та тестування ПЗ

Фахівці WEZOM в усіх деталях розуміють, як тестуються сайти, проводять повний цикл QA перед релізом і готові оперативно усунути будь-які технічні негаразди в гарантійний період. Ми також можемо провести pen-тестування продукту, аби виявити та усунути його вразливості кібербезпеки. Детальне знайомство з продуктом та вимогами дозволяє команді QA створити перші чек-листи, як для бекенду, так і для фронтенду. Цей етап охоплює написання тестових сценаріїв, що дозволить перевірити функціонал продукту. Тестова документація може включати низку документів, такі як чек-лист, тест-кейс, баг-репорт, матриця покриття вимог тощо. Чимало ключових перевірок при розробці сайту здійснюється вручну, але провести таким чином усі необхідні тести неможливо.

Співбесіда з QA. 250+ запитань для Junior, Middle, Senior

регресійне тестування необхідно проводити

На старті команда QA знайомиться з вимогами замовника продукту, вивчає його бачення кінцевого результату розробки. На цьому етапі технічні фахівці виявляють у проєкті протиріччя вимог, потенційні дефекти у функціоналі тощо. Вище ми зазначили, що тестування сайтів на помилки необхідне аби забезпечити їм високу якість. Якщо ми хочемо заглибитись в тему, то маємо назвати низку завдань, які вирішує в ході розробки процес QA.

  • До етапу основного тестування може входити ongoing testing – процес безперервної перевірки якості продукту протягом усього циклу розробки.
  • Існують різні методики тестування програмного забезпечення, і яку з них застосовувати у конкретному випадку вирішують лише розробники та QA-інженери.
  • Клієнт та сервер можуть використовувати будь-який протокол.
  • Цей вид тестування, як правило, відносять до тестування «білого» та «сірого» ящиків, оскільки ми перевіряємо, що відбувається всередині системи або додатка.
  • Бо більшість AQA дійсно використовують цю мову, близько 40% якщо вірити DOU.
  • Звісно у нього не має навіть натяку на щось подібне до проектної документації.

А також цікава Майнд Мап від Марини Богдан, яка згрупувала види тестування за питаннями:

Хоча деякі фази можуть відрізнятися в різних організаціях, але основа залишається незмінною. З поглибленням процесів диджиталізації безпека даних та онлайн-операцій набуває для будь-якого бізнесу виняткового значення. Тестування допомагає підвищити надійність сайту, оскільки воно дозволяє виявити та усунути помилки, які можуть призвести до збоїв, втрати даних, несанкціонованого доступу або атак. Наприклад, pen-тестування дозволить усунути більшість вразливостей кібербезпеки, навантажувальне тестування гарантуватиме стійкість сайту під високими навантаженнями та DDoS тощо.

Якщо система складається з різних модулів, необхідно оцінити, наскільки добре кожен модуль функціонує в контексті всієї системи. Крім того, важливо провести тестування користувацького інтерфейсу. Важливо зазначити, що тестування зазвичай проводять на четвертому етапі. Однак, якщо ми прагнемо високої якості ПЗ і хочемо знизити витрати на виправлення помилок, то ми можемо почати перевірку вже на стадії аналізу вимог. Раннє включення тестування дає змогу досягти кращих результатів і ефективніше виявляти проблеми. Життєвий цикл розробки ПЗ охоплює кілька етапів, таких як аналіз вимог, дизайн, розробка, тестування і дебаггінг, а також експлуатація та підтримка.

За підсумками стабілізації створюється тестова звітність. Якщо підсумувати усі ці завдання, можна дійти до висновку, що тестування – це не просто перевірка. Його варто розглядати як невід’ємну частину процесу розробки, яка безпосередньо впливає на якість продукту та результат усього проєкту. Контроль якості відіграє ключову роль у забезпеченні якості, надійності, ефективності та безпеки сайту. Захист інформації та персональних даних користувачів має вкрай високе значення для будь-якого бізнесу, особливо на фоні сплеску кіберзлочинності останніх років. Тож контроль якості сайтів також охоплює перевірку на вразливості та захист від шкідливих атак (скриптинг, SQL-ін’єкції тощо).

Надалі, добре пророблений інтерфейс допоможе аудиторії швидше освоювати продукт, а отже — покращить досвід користувача. За допомогою VolumeTesting перевіряється масштабованість програми. Ось, таким тестуванням можна ідентифікувати вузьке місце куди не «влізає» задокументований обсяг даних. Це техніка тестування, за якої перевіряються внутрішня структура, дизайн і кодування програмного забезпечення, щоб перевірити потік введення-виведення та покращити дизайн, зручність використання та безпеку. Тестування встановлення (Installation testing) – це процес перевірки процедури встановлення ПЗ на будь-який пристрій, для якого воно призначене. До цього виду тестування також може бути включено процес перевірки деінсталяції вашого програмного забезпечення.

2) Стресове тестування (Stress testing) – перевірка системи за максимальних, а також таких, що перевищують максимально допустиме навантаження системи. Проводиться для моніторингу, як система відреагує на перевантаження, або для виявлення точок збою і відмови. Функціональне тестування — це процес перевірки працездатності програмного забезпечення, унаслідок якого порівнюють фактичну поведінку системи на відповідність із функціональними вимогами замовника.

Тестування користувацького досвіду (UX testing) – перевірка комфортності та зрозумілості користування продуктом для кінцевого користувача. PNN Soft використовує методології RAD, Scrum і Agile для забезпечення постійного зв’язку з клієнтами та побудови гнучкого процесу співпраці. 141.Напишіть сценарії автоматичного тестування для сортування за ціною і додавання товару у кошик на сайті. До ваших тестів додайте документацію з налаштуваннями та розмістіть ваше рішення на GitHub. По-іншому позначається як UI Testing і фактично є складовою частиною UX Testing.

регресійне тестування необхідно проводити

Під час перевірки навантаження ми оцінюємо час відгуку на запити різних типів, пропускну спроможність, використання ресурсів, частоту помилок та інші параметри програми по бажанню. По результатах формуємо Метрики у якості звіту для зацікавлених сторін. Виконується «реальними користувачами» програмного додатку в «реальному середовищі», і його можна розглядати як форму зовнішнього тестування прийнятності користувача. Це останній тест перед відправкою продукту клієнтам. Безпосередній зворотній зв’язок від клієнтів є основною перевагою бета-тестування. Це тестування допомагає тестувати продукти в середовищі клієнта.

Це підводить нас до проблеми тестування веб-ресурсів. У цьому матеріалі ми детально розглянемо основні різновиди та методи тестування сайтів, поговоримо про важливість та необхідність QA у будь-якому проєкті. Щоб визначити, як саме проводити димне тестування, треба визначити основні функції та компоненти тестованої системи, які є найважливішими для її цілісності та працездатності. Також можна керуватися пріоритетом функцій, ризиковими областями або областю змін. Коли вимоги до проєкту сформовані та затверджені, QA-фахівці можуть розпочинати розробку стратегії тестування та планування процедур, спрямованих на покращення якості ПЗ.

Ручне регресійне тестування вимагає багато людських зусиль і часу, і це ускладнює процес. Регресійне тестування виконується тільки при додаванні нової фічі (додаткова функціональність ПЗ) або істотній зміні функціоналу системи. При тестуванні змін в системі дуже важливо зрозуміти різницю та межу між поняттями регресійне тестування (Regression testing) та повторне тестування (Retesting). 5) Тестування швидкості завантаження (Load time testing) – перевірка, наскільки швидко система справляється з завантаженням різних ресурсів (вебсторінки, бази даних, додатки). Адаптаційне тестування (Adaptation Testing) – перевірка того, що програма успішно адаптується до нових, що виникли внаслідок змін, вимог. Якщо Ви зацікавлені в тестуванні програмного забезпечення під замовлення та QA-послугах, заповніть форму нижче.

На закінчення можна сказати, що STLC є невід’ємною частиною сучасної розробки ПЗ. Він допомагає команді розробки та тестування досягти високої якості продукту, ефективно керувати процесом тестування та покращити задоволеність користувачів. Правильне застосування STLC сприяє успішному завершенню проєкту та досягненню поставлених цілей.

В рамках регресійного тестування тест-кейси, які були відмічені раніше як «Passed», повинні бути перевірені повторно. Повторне тестування має вищий пріоритет та має бути виконано до регресійного. 6) Тестування продуктивності ресурсів (Resource performance testing) – оцінює використовувані ресурси (оперативна пам’ять, мережева пропускна спроможність, навантаження на мережевий процесор тощо). Наша команда завжди шукає інноваційні рішення, що відповідають індивідуальним потребам компаній.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

This field is required.

This field is required.